Początek jesieni to dla wielu uczniów i studentów powrót do edukacji. Część z nich rodzice wyposażą już w nowe smartfony, a czwartoklasiści rozpoczną naukę na laptopach, bez których studenci już nie wyobrażają sobie zdobywania wiedzy. Wraz z postępem techniki coraz młodsze dzieci korzystają na co dzień ze smartfonów. Telefony dają nie tylko możliwość komunikacji z rodzicami, ale dzięki dostępowi do Internetu zapewniają edukację i rozrywkę.
Telefon z banku, podczas którego dowiadujemy się, ze nasze środki są w niebezpieczeństwie to nic przyjemnego. Jednak nie zawsze to, co usłyszymy w słuchawce musi być prawdą. Przestępcy wykorzystują strach i roztargnienie nas samych w stresujących sytuacjach.
Za sprawą pandemii światowa gospodarka została zachwiana. Towary i usługi cyfrowe zaczęły napędzać znaczną część biznesów, a słupki sprzedażowe wystrzeliły w górę. Na fali tych zmian powstał start-up naffy, którego rozwiązanie wykorzystujące BLIK (Level 0), upraszcza i przyspiesza proces zakupowy produktów cyfrowych takich jak ebooki, webinary czy konsultacje online.
Rozwój technologii internetowych bez wątpienia zrewolucjonizował współczesny świat i praktycznie każdą sferę życia człowieka. Internet to już nie tylko dostęp do informacji, ale również ułatwienie w codziennych czynnościach tj. zakupy, sprawy finansowe i urzędowe, organizacja podróży etc. Niestety wraz z ułatwieniami pojawiły się nowe zagrożenia, które mogą dotknąć każdego użytkownika sieci. Niektóre z nich mogą wiązać się z poważnymi konsekwencjami w życiu poza siecią, czego przykładem może być kradzież tożsamości.
Internet zrewolucjonizował świat w wielu jego aspektach i bez wątpienia usprawnił życie. Znaczna część tych ułatwień dotyczy zarządzania finansami – przede wszystkim poprzez bankowość elektroniczną i mobilną. Dzięki nim nie ma już konieczności wizyty w oddziale banku – wszystko możemy zrobić z poziomu naszego komputera lub telefonu. Taka rewolucja spowodowała rozwój kolejnych aspektów życia w sieci m.in. możliwość wykonywania transakcji np. w e-commerce.
Komentarz Marty Nowak, specjalistki ds. rozwoju biznesu w Polskim Standardzie Płatności, operatorze BLIKA Przez ostatnią dekadę Polacy zdecydowanie zwiększyli swoje zaufanie do zakupów w internecie. Według niedawnego raportu opublikowanego przez Izbę Gospodarki Elektronicznej odsetek internautów realizujących zakupy online niemal się podwoił, wzrastając z 45 proc. do aż 87 proc. Rynek e-commerce w Polsce, pomimo zawirowań makroekonomicznych nadal się rozwija, a klienci są coraz bardziej zadowoleni z możliwości, jakie daje im sfera online. W ostatnim dziesięcioleciu wzrosło także zainteresowanie bezgotówkowymi metodami płatności – takimi jak BLIK. Rozliczamy się w nim nie tylko za zakupy na popularnych platformach sprzedażowych, ale także regulujemy bieżące zobowiązania i wspieramy dobroczynność. Dane transakcyjne BLIKA dobrze odzwierciedlają zmianę zachowań zakupowych konsumentów.
Kolacja ze znajomymi? Wspólne wyjście do kina? Szalona impreza do rana? Każdy pomysł jest super, aby spędzić wyjątkowy czas z bliskimi. Czasami takie okoliczności idą w parze z rozliczeniem się ze znajomymi. Czy zdarza Ci się, że chcesz oddać przyjacielowi kasę za bilety lub obiad, a nie masz jego numeru konta? To nie jest już problem, od kiedy możesz wysłać Przelew na telefon BLIK!